Stemplowanie lakiem

Stemple lakowe są najczęściej kojarzone z historią i czasami, kiedy to władcy pieczętowali tak swoje listy. Obecnie jednak stemple są chętnie kupowane jako prezent lub gadżet, którym można przyozdabiać koperty, listy lub inne dokumenty.

Stempel do laku nie tylko do zabawy

Stemple dostępne są w różnych kolorach i rozmiarach. Można wybrać modele wykonane z tworzywa sztucznego, a także bardziej ekskluzywne z mosiądzu i drewna. Do wyboru są także różne kolory laku, który można odbijać na papierze lub innych materiałach.

Pieczętowanie lakiem jest świetną zabawą, a więc można z dzieciakami spędzić tak wspólnie czas i przygotować prezenty świąteczne. Wiele osób wybiera także stemple do laku, aby przyozdobić nimi zaproszenia ślubne. Lakiem mogą być pieczętowane dokumenty w urzędach lub w firmach. Na stemplu można wykonać dowolny grawer, który sprawi, że zwykły list czy dokument stanie się jedyny w swoim rodzaju.

Stemple lakowe jako prezent

Coraz więcej osób szuka spersonalizowanych prezentów. Wygrawerowanie na jakimś przedmiocie napisu lub grafiki sprawia, że osoba obdarowana czuje się wyjątkowo. Kupujący musi poświęcić czas i zdecydować, co ma być wygrawerowane. Można używać gotowych szablonów, które oferowane są przez firmy. Oczywiście jest też możliwość wykonania projektu wedle własnego uznania. Może to być napis lub jakaś ciekawa grafika.

Stempel do laku można wręczyć w formie podarunku dla osoby, która wykonuje ręcznie różne przedmioty. Jest to także fajny prezent dla tych, którzy wysyłają dużo listów lub zajmują się sprzedażą własnych wyrobów. Pieczęcią można sygnować swoje produkty, co jest oryginalnym pomysłem.

Czy lakowanie jest trudne?

Lakowanie jest banalnie prostym zadaniem. Oczywiście należy się do tego przyłożyć, aby odciśnięty wzór był wyraźny, a każdy szczegół widoczny. Dobrze jest przed rozpoczęciem lakowania włożyć stempel na pół godziny do lodówki lub zamrażarki. Dzięki schłodzeniu wzór będzie dokładniejszy.

Lak należy rozpuścić, a więc musi zostać on podgrzany. Dostępne są specjalne pistolety do podgrzewania, które są bezpieczne nawet dla dzieci. Choć oczywiście należy uważać, aby maluch nie dotknął laku. Stempel należy delikatnie przyłożyć do laku i przycisnąć. Warto potrzymać go pół minuty i gotowe.

[Głosów:0    Średnia:0/5]