Stroje do plażowania i pływania dla panów przeszły prawdziwą metamorfozę – obok tradycyjnych slipów i bokserek pojawiły się nowego typu fasony. Obecnie w ofertach znajdują się męskie spodenki kąpielowe w luźniejszym, swobodnym stylu.

Wielość fasonów

Męskie stroje kąpielowe można z grubsza podzielić na trzy grupy – obcisłe i wycięte slipy wykonane z rozciągliwych materiałów, elastyczne i przylegające do ciała bokserki z nieco dłuższymi, zachodzącymi na górną część ud nogawkami oraz różnego typu spodenki kąpielowe o swobodnym fasonie, uszyte z lekkich tkanin. Luźne spodenki wywodzą się z mody surferskiej i weszły do codziennego życia wraz z popularyzacją tego sportu.

Uniwersalne spodenki kąpielowe

Spodenki kąpielowe mają fason szortów, z krótszymi lub dłuższymi, charakterystycznymi dla bermudów, nogawkami. Są najbardziej uniwersalnym strojem plażowym – można w nich pływać, uprawiać sporty wodne i plażowe, a także swobodnie spacerować – dzięki swojemu fasonowi stanowią doskonały strój wakacyjny, w którym można wyjść nie tylko na plażę lub basen, ale także do miasta.

Szorty kąpielowe męskie dzięki luźnemu krojowi zapewniają swobodę ruchów. Na ogół zaopatrzone są w wewnętrzne slipki, uszyte z cienkiej siateczkowej tkaniny, dzięki czemu nie trzeba ubierać pod nie dodatkowej bielizny. W pasie zazwyczaj wykończone są gumą, często także dodatkowo posiadają sznureczki dla lepszego dopasowania do figury.

Luźno i kolorowo

Jeśli chodzi o kolory i wzory, spodenki na plażę to pole do popisu. Można dobrać strój jednokolorowy, ale także wielobarwny, o fantazyjnych wzorach – w tej kwestii nie istnieją żadne ograniczenia.

Poszukując odpowiedniego wzoru i fasonu warto sięgnąć po produkty wysokiej jakości, np. spodenki i szorty kąpielowe z oferty Masculo, dostawcy markowej męskiej bielizny.

[Głosów:1    Średnia:5/5]