Wakacje w Nowej Zelandii

Nowa Zelandia jest państwem położonym na Pacyfiku. Zachwyca cudowną przyrodą i niepowtarzalnymi krajobrazami. Jest w niej dosłownie wszystko, lodowce, góry, lasy, jeziora, parki narodowe, plaże, ocean, gorące źródła, gejzery, wulkany, fiordy.
Z turystycznego punktu widzenia Nowa Zelandia jest rajem na ziemi, ale tylko dla ludzi, którzy lubią dziką przyrodę i zwiedzanie momentalnie naprawdę bezludnych miejsc, w których nie ma nic poza owcami, krowami, ptakami i zielenią.
Szczyt sezonu turystycznego w Nowej Zelandii przypada jesienią, zimą i bardzo wczesną wiosną, od listopada do marca, jednak pobyt w pozostałych miesiącach roku również jest atrakcyjny. Zimy, zwłaszcza na północy nie są srogie, temperatura nie spada poniżej zera, natomiast lata są ciepłe, ale nie przesadnie gorące. Temperatura w czasie lata w Nowej Zelandii rzadko przekracza trzydzieści stopni.
Jako ciekawostkę można dodać, że Nowa Zelandia została rozsławiona i wypromowana przez „Władcę Pierścieni”, który to właśnie tam został nagrany.
Ponadto Nowa Zelandia nie należy do najtańszych miejsc na Ziemi, o czym świadczą również ceny wycieczek do tego zakątka świata.
Zagrożonym w Nowej Zelandii i bardzo rozpoznawalnym gatunkiem zwierzęcia jest ptak kiwi.
Nowa Zelandia – wycieczki
Aby udać się do Nowej Zelandii nie potrzebujemy wizy, wystarczy nam sam paszport, pod warunkiem, że nasz pobyt nie przekroczy trzech miesięcy.
Do Nowej Zelandii można udać się na własną rękę jak i za pośrednictwem biura podróży. Najprościej jest udać się za pośrednictwem biura. Jest to najbezpieczniejsza opcja. Na rynku znajduje się wiele ofert godnych uwagi, na przykład siedemnastodniowa podróż objazdowa po obu wyspach wchodzących w skład państwa, której cena wynosi około trzynastu tysięcy złotych za osobę.
Wybór takiej oferty jest mniej problematyczny niż wyjazd na własną rękę, ponieważ turysta nie musi martwić się wynajmowaniem hoteli, samochodu, przeloty, przejazdy promem, podatek, ubezpieczenie i wszystkie bilety wstępu.
Wycieczka, której cena oscyluje w okolicach trzynastu tysięcy złotych za osobę jest jedną z najtańszych na rynku. Dostępne są jeszcze inne, droższe oferty, nie zawsze dłuższe niż ta przytoczona wyżej.
Jeśli planuje się wyjazd do Nowej Zelandii długo wcześniej niż przed wyjazdem, jej koszt jest większy. Jeżeli chcemy wykupić wycieczkę na parę dni przed wyjazdem jej koszt jest niższy, nawet o dwa, trzy tysiące złotych.
Warto pamiętać, że jedynymi dostępnymi wycieczkami do Nowej Zelandii proponowanymi przez biura podróży są wycieczki objazdowe.
Jeżeli wybierzemy się do Nowej Zelandii na własną rękę bardzo ważnym jest pamiętanie o ubezpieczeniu zdrowotnym, ponieważ dla obcokrajowców nie ma bezpłatnego leczenia w Nowej Zelandii.
W Nowej Zelandii nie ma problemu z dogadaniem się w języku angielskim, ponieważ jest on jednym z obowiązujących w tym kraju języków urzędowych. Poza angielskim językiem urzędowym w Nowej Zelandii jest również maoryski. Język maoryski jest językiem rdzennych mieszkańców Nowej Zelandii, Maorysów.

www.freehostel.pl

[Głosów:0    Średnia:0/5]