Wpływ wody na włosy

Aktywność sportowa jest ostatnio bardzo popularna wśród Polaków. Większość rodaków chętnie uprawia aktywność fizyczną taką jak biegi długodystansowe, jazda na rowerze czy pływanie na basenie. Najbardziej aktywni jesteśmy oczywiście we wczesnych latach życia, głównie za sprawą lekcji wychowania fizycznego w szkole. Dzieci w szkołach kilka razy w tygodniu mają zapewnioną odpowiednią dawkę ruchu. Wykonują tam ćwiczenia gimnastyczne oraz trenują różne sporty zespołowe, na przykład siatkówkę czy koszykówkę. Lekcje odbywają się pod czujnym okiem nauczyciela, więc takie zajęcia są dla dzieci bezpieczne.
Problem zazwyczaj zaczyna się wtedy, gdy kończymy edukację szkolną, a od naszych obowiązków dochodzi praca czy zajmowanie się dziećmi. Zapominamy wtedy o aktywności fizycznej, a nasz organizm bardzo na tym cierpi. Pojawia się nadwaga i problemy z odżywianiem. Nagle „budzimy” się ze sporym brzuszkiem i postanawiamy coś z tym zrobić. Pierwsza myśl to rozpoczęcie treningów biegowych. Nie jest to dobry pomysł, ponieważ nasze kolana obciążone zwiększoną wagą, mogą nie wytrzymać dużego wysiłku i w łatwy sposób możemy doznać kontuzji, przede wszystkim grozi nam przeciążenie stawów kolanowych. Leczenie takiego schorzenia jest długie i nieprzyjemne. Może pojawić się tak zwana „woda w kolanie”, wtedy konieczna jest nawet interwencja chirurgiczna. Zdecydowanie lepiej zostawić bieganie na dalszy etap naszej sportowej kariery. Wiele osób decyduje się na uprawianie kolarstwa. Wydaje się to rozsądne pod warunkiem, że dysponujemy odpowiednim sprzętem. Nie warto wydawać na przykład dwóch tysięcy złotych tylko po to żeby stwierdzić, że ten sport nie jest stworzony dla nas ponieważ czujemy się niekomfortowo jeżdżąc na rowerze lub nie mamy odpowiednich tras w obszarze naszego zamieszkania. Ostatnim z częstych wyborów jest pływanie na basenie. Jest to faktycznie bardzo dobry wybór dla osób z nadwagą, które chcą schudnąć. Basen w zasadzie nie obciąża stawów. Prawa fizyki sprawiają, że w wodzie jesteśmy lżejsi, woda przejmuje sporą część naszego ciężaru, tak więc nie musimy obawiać się nadmiernego obciążenia i kontuzji z tym związanych.
Wiele kobiet obawia się o kondycję swoich włosów w momencie rozpoczęcia uczęszczania na basen. Obawy są oczywiście uzasadnione bo kobiety bardzo często decydują się na farbowanie włosów a basen jest napełniany wodą z chlorem, który bardzo źle oddziałuje na farbę do włosów. Zdecydowanie warto wspomnieć fryzjerce o tym, że trenujemy pływanie na basenie. Zapewne postara się ona dobrać farbę, która będzie odporna na działanie chloru. Chociaż zazwyczaj i tak kończy się tak, że nasz kolor staje się matowy i wypłowiały. Pomóc mogą specjalne czepki, które nie dopuszczają do bezpośredniego kontaktu włosów z wodą. Niestety faktem jest, że taka aktywność wymaga pewnych wyrzeczeń z naszej strony, ale na pewno lepsza sylwetka zrekompensuje nam trudy związane z włosami. Warto uprawiać aktywność fizyczną, z pewnością zaprocentuje to w przyszłych latach naszego życia.

www.alterstyl.pl

[Głosów:0    Średnia:0/5]