Wybieramy swoją fryzurę.

Jaka fryzura pasuje do nas – to pytanie, na które dość często próbujemy znaleźć odpowiedź. To oczywiście zależy od bardzo wielu czynników – od tego, jaką mamy twarz, czy jesteśmy osobami o bladej cerze, czy troszkę ciemniejszej, no i również to, w jakich włosach czujemy się najlepiej, bo to jest przecież najważniejsze. Zapewne niejednej osobie trafiła się felerna wizyta u fryzjera, ale przecież człowiek uczy się na błędach i po takim nieudanych fryzjerskim eksperymencie wie, że nigdy już nie będzie miał takiej fryzury, a ten salon fryzjerski będzie omijał już szerokim łukiem. W większości takie problemy dotyczą kobiet, u mężczyzn to jest tak, że ich zdaniem za miesiąc włosy i tak odrosną, tak więc nie ma się czego wstydzić, ani się nad tym zastanawiać, czy martwić. Kobietom tak łatwo to nie przychodzi i długo minie, zanim przyzwyczają się do fryzury, którą mają na sobie, a której nie chcieli.

No ale przejdźmy do tych przyjemniejszych rzeczy, czyli do tego, jaką fryzurę mieć na sobie, żeby była najbardziej odpowiednia dla nas no i żebyśmy się w niej dobrze i pewnie czuli, bo przecież o to chodzi. Żeby być sobą, a przez włosy nie tracić w żaden sposób pewności siebie. Niektóre kobiety, które na co dzień mają włosy kręcone, marzą o tym, aby mieć proste, które są przecież łatwiejsze do ułożenia, ale jest i odwrotnie, czyli kobiety, które borykają się w swoim codziennym życiu z włosami prostymi, bardzo chciałyby mieć kręcone włosy. Sama mam takie i często myślę, że łatwiej by mi było we włosach prostych. Z kolei moja siostra ma całkiem odwrotnie. Tak więc widzimy, że mimo, iż kobiety mają włosy, z których są zadowolone, przeważnie marzą o takich, które widzą na innych paniach. Nieważne jednak jest to, czy mamy włosy długie, krótkie, kręcone, czy też proste. Bardzo ważnym i istotnym elementem jest odpowiednia i dobrze dopasowana do rodzaju naszych włosów pielęgnacja. Jest to o tyle ważne, że w przypadku, kiedy będziemy źle i nieodpowiednio dbać o nie, nasze włosy mogą być suche, przetłuszczone, nie mówiąc już o możliwościach ich dobrego ułożenia. Aby dobrze wyglądało to, co mamy na głowie, najlepiej należy zasięgnąć opinii dobrego fryzjera, który powie nam, jakie tak naprawdę są nasze włosy i czego i m najbardziej potrzeba. To tak jak w przypadku kosmetyku do twarzy, źle dobrany może spowodować jakieś zmiany na skórze, czy uczulenie, może też przesuszyć naszą cerę. Tak jest również przy naszych włosach. Oczywiście pielęgnujemy je metodą prób i błędów, bo dziś sklepowe drogeryjne półki aż uginają się od różnego rodzaju kosmetyków do mycia i pielęgnacji włosów i tak naprawdę mamy coraz większy dylemat, jaki szampon, odzywkę, czy maskę wybrać.

Każdy z nas jest inny. I każdy tak naprawdę ma inną fryzurę i inne włosy, tak więc to od nas zależy, jak będzie wyglądać nasza fryzura. Nie zapomnijmy o tym, że kolor, ścięcie jak i ułożenie włosów powinny być zgodne z tym, jakie prowadzimy życie, kim jesteśmy i w jakiej fryzurze czujemy się najlepiej i najpewniej, bo przecież to jest najważniejsze.

www.kosmetyka.edu.pl

[Głosów:0    Średnia:0/5]