Podróż na Mauritius to marzenie każdego ciepłolubnego człowieka. Ta malutka wyspa przez wielu nazywana jest istnym rajem na Ziemi, a to przez piękne plaże, roślinność, czystą wodę. Czego chcieć więcej? Co skłania turystów z całego świata, aby choć raz w życiu odwiedzić to miejsce? Czy warto wydać pieniądze na wycieczkę? Bez wątpienia – tak!

Wakacje idealne

Mauritius to dosyć malutka wysepka, która liczy sobie 61 kilometrów długości i 47 kilometrów szerokości. Na stosunkowo niewielkim terytorium mieści się wiele atrakcyjnych hoteli, restauracji i innych atrakcji, takich jak ośrodki sportów wodnych. Plaże na Mauritiusie uważane są za jedne z najpiękniejszych na świecie, głównie za sprawą śnieżnobiałego piasku i krystalicznie czystej wody Oceanu Indyjskiego. Gdyby tego było mało, wybrzeże udekorowane jest niesamowitą rafą koralową, a pływanie tam jest marzeniem każdego nurka.

Nie tylko plażowanie i kąpiele

Jeśli chodzi o Mauritius wycieczka nie opiera się tylko i wyłącznie na plażowaniu i piciu drinków z kokosa. Można tam spróbować swoich sił w windsurfingu, żeglowaniu, połowie egzotycznych ryb. Wyspa ma doskonałe trasy pieszych wycieczek, podczas których podziwiać można lokalną florę i faunę. W tym miejscu warto wspomnieć o rezerwacie przyrody Chamarel, który znajduje się w południowo-zachodniej części wysepki. Wulkaniczna ziemia mieni się tam pięknymi kolorami, i zależnie od pory dnia robi inne wrażenie.

Informacje praktyczne dla planujących wycieczkę

Językiem urzędowym na Mauritiusie jest angielski i francuski, dlatego nikt nie powinien mieć problemów z komunikacją z lokalną społecznością. Dominującą religią jest hinduizm, ale ze względu na różnorodność etniczną są tam obchodzone święta bardzo wielu wyznań. Jeśli chodzi o klimat, to pogoda jest niemal idealna przez cały rok. Temperatura wody oscyluje wokół 23-28 stopni. Temperatura powietrza w lecie waha się pomiędzy 22-35 stopni, natomiast w zimie od 18 do 26 stopni. Czyni to z Mauritiusa idealną destynacją na każdy sezon.

[Głosów:1    Średnia:5/5]