Dwoje dzieci z nartami w Zakopanem

Wiele osób uważa, że najlepszy czas na wyjazd w góry to zima. Trudno się z tym nie zgodzić, szczególnie jeśli spędzasz urlop ze swoimi pociechami – w końcu białe szaleństwo to jeden z najlepszych sposobów na nudę! Oferowane przez Zakopane atrakcje dla dzieci to jednak nie tylko narty, ale także lodowiska, skutery czy kuligi. Wybór aktywności jest ogromny! Sprawdź, co robić z młodszym lub starszym dzieckiem w stolicy Tatr, wybierz najbardziej dogodne dla Twojej rodziny noclegi w Zakopanem i zaplanuj swoje ferie zimowe już teraz!

Z tekstu dowiesz się:

  • jakie atrakcje dla dzieci Zakopane oferuje najmłodszym turystom,
  • jakie zimowe aktywności zaplanować na ferie z nastolatkiem,
  • na co zwrócić uwagę podczas wyboru noclegów dla rodziny z dziećmi.

Polskie góry to najlepsze miejsce na zimowe szaleństwa zarówno z kilkulatkiem, jak i ze starszą pociechą. Aby urlop z dziećmi był udany, warto jednak dokładnie zaplanować, co chcecie wspólnie robić, oraz sprawdzić, jakie apartamenty w Zakopanem będą najbardziej komfortowe dla całej rodziny.

Zakopane atrakcje dla dzieci – zimowe szaleństwo najmłodszych

Na noclegi w Zakopanem podczas rodzinnych ferii zimowych decyduje się mnóstwo rodziców. Miasto przyciąga przede wszystkim góralskim klimatem, śniegiem i pięknymi stokami narciarskimi. Odwiedzenie tej miejscowości jest po prostu obowiązkowe dla osób, które chcą jednocześnie korzystać z rozrywek dostępnych w mieście i podziwiać piękno górskiej natury. Niebagatelne znaczenie mają też oferowanie przez Zakopane atrakcje dla dzieci, m.in.:

  • Narciarstwo zjazdowe – najpopularniejszy sport zimowy w Polsce, który z powodzeniem mogą zacząć uprawiać nawet kilkuletnie dzieci. W Zakopanem istnieją stoki specjalnie przygotowane dla najmłodszych, nie brakuje też szkółek narciarskich, w których profesjonalni instruktorzy uczą dzieci podstaw jazdy.
  • Narciarstwo biegowe – to sport, który w Polsce zyskał popularność dzięki sukcesom Justyny Kowalczyk. W Zakopanem dzieci mają możliwość spróbowania swoich sił i sprawdzenia, czy mają chęć zostać następcami mistrzyni!
  • Kuligi – przejażdżki saniami konnymi to w Zakopanem bardzo popularna zimowa atrakcja dla całej rodziny. Większość tego typu atrakcji jest organizowana poza miastem, na przykład w Dolinie Kościeliskiej czy Dolinie Chochołowskiej.
  • Sale zabaw – są dostępne przez cały rok, ale największą popularnością cieszą się właśnie zimą. Dlaczego? Ponieważ są kolorowe, atrakcyjne, pełne bawiących się dzieci i idealnie sprawdzą się, gdy będziecie chcieli się ogrzać czy na chwilę odpocząć od sportów na śniegu.

Co ważne, w Zakopanem do większości stoków czy innych zimowych atrakcji dostaniesz się bardzo szybko – to bardzo popularna, ale wbrew pozorom niezbyt duża miejscowość. Pamiętaj, że wiele apartamentów w Zakopanem, na przykład te z oferty Sun & Snow, znajduje się w dogodnej lokalizacji w centrum miasta.

Atrakcje dla dzieci Zakopane – co ucieszy nastolatka?

Wszystkie wymienione sporty zimowe będą świetną rozrywką również dla starszych pociech. Jeśli jesteś rodzicem nastolatka, możesz rozważyć także inne atrakcje dla dzieci w Zakopanem.

  • Skutery śnieżne – jedna z najciekawszych zimowych atrakcji Zakopanego. To dobra rozrywka zarówno dla nastoletnich dzieci, jak dorosłych!
  • Zimowe wycieczki piesze – tzw. skitury, czyli wędrówki tatrzańskimi szlakami turystycznymi na specjalnie dostosowanych nartach, stają się z roku na rok coraz popularniejsze. Mogą być dość męczące dla dzieci, dlatego jeśli Twoja pociecha dopiero uczy się poruszania na nartach, lepiej zaczekać z nimi kilka lat.
  • Puchar świata w skokach narciarskich – coroczne zawody na Wielkiej Krokwi to świetna rozrywka dla całej rodziny. Nie ma limitów wiekowych, aby oglądać z bliska ten widowiskowy sport, ale konkurs trwa kilka godzin, więc zrezygnuj z zabierania na nie bardzo niecierpliwej pociechy.

Noclegi Zakopane – jakie wybrać na urlop z dziećmi?

Bez względu na to, jakie atrakcje planujesz dla całej rodziny, nie zapomnij o wygodnym noclegu. Komfortowe miejsce pozwoli Ci dobrze wypocząć po aktywnym dniu i w pełni cieszyć się urokami ferii zimowych w górach. Oferowane przez Zakopane apartamenty są rozsiane po całym mieście, ale jeśli chcesz się poruszać pieszo lub pokonywać samochodem tylko niewielkie odległości, zdecyduj się na miejsce blisko centrum. Dzięki takiemu wyborowi zaoszczędzisz czas, który możesz przecież spędzić na wspaniałej zabawie z dziećmi! Dodatkowo zwróć uwagę, czy wybrane miejsce noclegowe posiada dodatkowe wyposażenie przydatne dla rodzin, takie jak krzesełko do karmienia czy wanienka – jeśli jedziecie na narty z własnym sprzętem, każdy centymetr miejsca w bagażniku będzie na wagę złota!

 

Zaplanuj aktywności sportowe dla swojej rodziny, sprawdź dostępne apartamenty w Zakopanem przyjazne rodzicom z dziećmi i zorganizuj wszystko z wyprzedzeniem – warto o tym pomyśleć wcześniej, aby potem móc spokojnie cieszyć się wymarzonym wyjazdem.

[Głosów:1    Średnia:5/5]