zielona kawa

Zielona kawa, ma nam pomóc w odchudzaniu. Wszystko za sprawą zielonych ziaren. Jak się okazuje analizowania również potwierdzają, iż suplementy kuracji, które mają zieloną kawę, potrafią odchudzać. Jak jest z wynikiem? Zielona kawa ma zupełnie różne stron aniżeli ta palona. Weźmy na tenże przykład czarną kawę. Zwykła kawa nie odchudza. Skąd zatem kawa zielona? Jak działa? Co ma? Zielona kawa to sposób, który wspiera odchudzanie. Zielonych ziaren kawy nie poddaje się fermentacji. Najodpowiedniejsze suplementy kuracji, jakie są za zadanie odchudzać, zawierają wyciąg z zielonej kawy. Dodatkowo zielona kawa nie ma żadnych efektów ubocznych.

Czym jest kwas chlorogenowy?

Kwas chlorogenowy jest w zielonej kawie. Jak się okazuje, jest antyoksydantem, który mieszka w tkankach roślinnych. Dodatkowo ma wartości antyseptyczne, antygrzybiczne i przeciwwirusowe. Jakie jeszcze rośliny mają kwas chlorogenowy? Oprócz zielonek kawy, jest to pokrzywa, głóg, suszone śliwki. Co do badań zielonej kawy, nie zostały one potwierdzone. Zatem tak właściwie nie wiadomo lub efekt utrzymuje się długo.

kawa zielona - jakie ma wlasciwosci i smak

Jak działa kwas chlorogenowy?

Tenże ciekawy kwas odnajdziesz nie wyłącznie w zielonej kawie, jednak również w wielu innych roślinach. Izomery, czyli substancję o podobnej strukturze chemicznej, mają np. suszone śliwki, pokrzywa, głóg, owoce kakaowca, a chociażby modne ziemniaki. Lub ekstrakt z ziaren zielonej kawy jest dobry? Nadal nie ma prostej odpowiedzi, a opinie naukowców nie są zgodne. Wątpliwości dotyczą również trwałości efektów odchudzających. Pamiętaj, iż to – pomimo wszystko – suplement kuracji – nie zastąpisz nim potrzebnych elementów odżywczych, jakie muszą odnaleźć się w Twojej codziennej diecie. Zgodnie z informacjami od producentów suplementów, zielona kawa dodaje energii, pomaga istotnie ograniczyć cellulit, dba o odpowiedni stopień cholesterolu we krwi oraz przyspiesza przemianę materii, poza tym odchudza oraz obniża łaknienie. Gdy zastanawiasz się na wsparciem kuracji tego typie, powinnaś wziąć pod uwagę, iż środków nie zajmuje się kobietom w ciąży, a jeszcze bardzo młodym osobom, jakie nie skończyły jeszcze 16 lat. Gdy masz na cukrzycę, dolegliwości serca czy masz kłopoty z nadciśnieniem – i nie można Ci sięgać po suplementy z zieloną kawą.

Środki z zieloną kawą

Pamiętaj, iż żaden środek odchudzający nie przyniesie spodziewanych efektów, gdy jego pomagania nie podeprzesz systematyczną aktywnością ruchową oraz tak skomponowaną dietą, najlepiej ułożoną przez specjalistę. Środki z zieloną kawą kupisz w formy pigułek czy kawy rozpuszczalnej. Niejednokrotnie rozwija się je o dodatkowe substancje – znajdziesz zatem suplementy z żeń-szeniem, wyciągiem z zielonej herbaty, chromem lub błonnikiem pokarmowym. Jest wielu rodzajów kapsułek z kwasem chlorogenowym, które nieznacznie różnią się recepturą. Zazwyczaj nie mają wyłącznie ekstraktu z zielonych ziaren, jednak również soki z różnych roślin, owoców, powszechnie wzbogaca się je witaminami. Na rynku można spotkać suplementy, w których składzie nie ma kofeiny. Mają kwas chlorogenowy, substancje wypełniające oraz przeciwzbrylające i ewentualnie wyciąg z zielonej herbaty.

[Głosów:0    Średnia:0/5]