torebki kobiece - jakie są rodzaje?

Jak każdy wie kobieca torebka jest pełna niespodzianek, można w niej znaleźć praktycznie wszystko. Jednak, żeby mogła być ona faktycznie tak funkcjonalna, najpierw musimy wybrać odpowiedni model. Na co zwrócić szczególną uwagę? Po pierwsze torebka powinna być wykonana z wytrzymałego materiału, istotne jest również to, żeby posiadała wiele przydatnych przegródek, solidny zamek oraz szwy.

Podczas wyboru torebki powinnyśmy wziąć pod uwagę nasz styl ubierania, wtedy torebka będzie pasowała do naszego stroju, każdego dnia. A my nie będziemy musiały martwić się, że coś jest nie tak.

Jakie wyróżniamy rodzaje torebek?

Obecnie rynek jest przepełniony praktycznie wszystkim, kosmetykami, ubraniami, jak i dodatkami. Wszystkiego jest bardzo wiele. Jeżeli chodzi o torebki kobiece, możemy wyróżnić ich trzy główne kategorie. Pierwsza z nich to torebka klasyczna, która charakteryzuje się prostokątnym lub trapezowym kształtem. Posiada uchwyty albo rączki, które ułatwiają noszenie jej na ramieniu. Pozbawiona jest kieszonek na zewnętrznej powierzchni. Torebka tego rodzaju występuje raczej w tradycyjnych kolorach i jest jednolita. Jest to idealny wybór jeżeli pracujemy w biurze lub często uczęszczamy na spotkania biznesowe. Najlepiej komponuje się z ubraniami formalnymi, które są klasyczne.

Następny rodzaj torebki to odmiana wizytowa, która wyróżnia się na tle innym tym, że ma dość niewielki rozmiar. Zazwyczaj wykonana jest z połyskującego lub lakierowane materiału. Posiada długi pasek. Jej wnętrze mimo, że jest małe, posiada kilka przegródek, które ułatwiają przechowywanie drobiazgów. W przypadku torebki wizytowej, ciężko jest kupić jedną uniwersalną. Zazwyczaj musi być ona dobrze dopasowana do stroju.

Ostatni rodzaj torebki, to torebka nieformalna. Pod tym hasłem kryje się duża torebka, która może mieć różnorodny kształt. Jej to odmiana przede wszystkim praktyczna, na co dzień. Sprawdzi się na wszystkie mniej oficjalne okazje. Można ją śmiało nosić też do pracy, wszystko zależy od model, który wybierzmy.

Pamiętajmy, że dobrze dobrana torebka jest uzupełnieniem naszej całej stylizacji! Nie zapominajmy, żeby podczas zakupu zwracać również uwagę na wykonanie, nie tylko na walory estetyczne.

Źródło: https://www.wroclovedesign.pl/jaka-torebke-wybrac-na-co-zwrocic-uwage/

[Głosów:0    Średnia:0/5]