Jak prawidłowo zadbać o brodę?

Dla wielu osób broda stanowi pewnego rodzaju atrybut męskości, zupełnie jak szpilki atrybut kobiecości. W związku z tym faktem spore grono mężczyzn decyduje się na zapuszczenie brody. Niektórzy twierdzą, że jedni mają ładną brodę, a inni niekoniecznie i powinni zrezygnować z jej posiadania. Prawda jednak jest taka, że warunkiem posiadania ładnej brody jest odpowiednie zadbanie o nią.

Jak często przycinać brodę?

Jak się okazuje rynek oferuje wiele różnorodnych możliwości przycinania brody. Można wykonywać ten zabieg we własnym zakresie maszynką elektryczną lub wybierać się do Berbera. Przede wszystkim zacznijmy od tego, że zadbana broda powinna być regularnie przycinana. Słowo „regularnie” jest tu dosyć elastycznym pojęciem, ponieważ w zależności od tego jak szybko broda odrasta tak często również powinna być przycinana.

W związku z powyższym, jeżeli danemu mężczyźnie broda odrasta szybko, to jej przycinanie może mieć miejsce nawet raz w tygodniu. W sytuacjach kiedy rośnie ona wolno, może być to nawet kwestia miesiąca.

Jak odpowiednio pielęgnować brodę?

Poza regularnym przycinaniem brody niezwykle istotną kwestią jest również jej odpowiednia higiena. Broda powinna być regularnie myta odpowiednio przeznaczonymi do tego kosmetykami, a także czesana. Nie zaszkodzi również stosowania takich środków, jak kosmetyki do brody.

Brak wykonywania którejkolwiek z powyższych czynności może wpłynąć na to, że broda będzie się sklejać i źle układać, a niewątpliwie ucierpi na tym wizerunek danego mężczyzny.

Czy dbanie o brodę ro czasochłonne zajęcie?

Wszystko zależy od tego ilu zabiegom każdego dnia poddaje się dany mężczyzna. Jeżeli jest to jedynie kwestia jej umycia i wysuszenia, to wiadomo, że nie trwa to długo. Jeżeli jednak w grę wchodzą różnorodne zabiegi kosmetyczne jak choćby różnorodne kosmetyki do brody, czesanie i modelowaniewówczas taki zabieg może potrwać dłużej.

Czas wykonywania zabiegu pielęgnacyjnego brody zależy od tego, w jakim stanie dany mężczyzna chce ją utrzymać oraz jak trudna jest ona w utrzymaniu. Z brodą jest dokładnie tak samo, jak w przypadku włosów. Niektóre osoby muszą poświęcać wiele czasu na ich modelowanie, ponieważ są one dosyć niesforne, a są również i takie osoby, którym wystarczy włosy umyć i wysuszyć, a i tak będą wyglądały pięknie.

[Głosów:0    Średnia:0/5]