Depresja może być wynikiem łysienia

Czy łysienie może spowodować depresję? Okazuje się, że tak. Potwierdzają to liczne badania, które jasno wskazują, że łysienie może powodować szczególnie u panów przewlekły stres czy problem z akceptacją zmiany wyglądu. Do tego dochodzą reklamy z panami o bujnych fryzurach jako wzorcowych. Czy jest jakaś metoda na łysienie?

W grę wchodzi lekarz od włosów

Każdy z panów, który zaczyna łysieć, na pewno zna wiele popularnych sposobów na zapobieżenie temu procesowi. Wszystkie one mają jeden wspólny element – są zupełnie nieskuteczne. Dlatego walkę z utratą włosów warto zacząć od wizyty u trychologa, czyli lekarza od włosów.Trycholog Warszawa po przeprowadzeniu badań ustali, co jest przyczyną łysienia, a te mogą być bardzo różne. U panów jest to najczęściej łysienie androgenowe, które jest często uwarunkowane genetycznie. Kolejnym etapem będzie ustalenie, jakie leczenie będzie najskuteczniejsze. W grę wchodzi farmakologia i przeszczep włosów. Do niedawna był to zabieg nie tylko kosztowny, ale też mało skuteczny. Dzisiejsze implantacje mieszków włosowych dają doskonałe efekty, choć do tanich nie należą.

Kto może poddać się przeszczepowi włosów

Przeszczep włosów jest możliwy prawie u każdej osoby, kobiety lub mężczyzny. Jednak jak każdy zabieg chirurgiczny ma też przeciwwskazania. Implantacji nie można przeprowadzić np. przy łysieniu plackowatym, niektórych chorobach skóry czy niewyrównanej cukrzycy. Pacjent musi też mieć nieco własnych włosów. Sam zabieg przeprowadza się w znieczuleniu miejscowym.O tym, czy pacjent nadaje się do przeszczepu, decyduje trycholog, czyli lekarz od włosów oraz specjalista od przeszczepów. Oni też zaproponują, która ze stosowanych obecnie metod będzie najlepsza.

Zalety implantacji włosów

Przeszczepianie włosów ma wiele zalet. Przede wszystkim jest bardzo skuteczną metodą leczenia łysienia. Włosy, które odrosną można poddawać wszelkim zabiegom fryzjerskim, czyli można je ścinać, układać czy farbować. Jednak na efekt trzeba nieco poczekać, bo włosy zaczynają się pojawiać dopiero po około pół roku.W Polsce także można już przeszczepiać włosy. Warto zacząć od znalezienia dobrego lekarza od włosów, czyli w wyszukiwarkę wpisujemy np. trycholog warszawa. Następnie szukamy opinii o znalezionych lekarzach i wybieramy tego najlepszego. Kolejny krok to umówienie się na wizytę. Aby badanie było poprawne, trzeba postępować zgodnie z instrukcją, jaką dostaniemy przy rejestracji.

[Głosów:0    Średnia:0/5]