Zabiegi odchudzające

Obecnie istnieje na rynku bardzo wiele różnorodnych zabiegów kosmetycznych, które przyczyniają się do wyszczuplenia ciała. W połączeniu ze zdrową, zbilansowaną dietą oraz odpowiednio dobranymi ćwiczeniami fizycznymi jest to bardzo dobra droga do idealnej sylwetki. W tym artykule przyjrzymy się, jakie mamy możliwości, jeśli chodzi o zabiegi wyszczuplające Katowice.

Zabiegi odchudzające Katowice

A wybór jest przeogromny. Rozpoczynając od najmniej inwazyjnych zabiegów, jak na przykład różnego rodzaju masaże odchudzające, drenaż limfatyczny, zabiegi wyszczuplające Katowice za pomocą ultradźwięków, lipodermologia, a także najbardziej inwazyjny zabieg, jakim jest liposukcja.

W zależności od bieżących potrzeb pacjenta, jego stanu zdrowia, wieku czy innych predyspozycji, specjaliści wybiorą odpowiedni zabieg. Możemy liczyć również na indywidualnie dopasowane kosmetyki uzupełniające, czyli na przykład peelingi, balsamy czy maski.

Jeśli chodzi o zabiegi odchudzające katowice mogą się poszczycić zapleczem naprawdę świetnie wykwalifikowanej kadry specjalistów. Bardzo duża ilość specjalistycznych salonów kosmetycznych sprawia, że jest w czym wybierać.

Liposukcja Katowice

Liposukcja potocznie bywa nazywana odsysaniem tłuszczu, albo lipo – jest to jeden z najbardziej inwazyjnych zabiegów wyszczuplających. Podczas zabiegu pacjent jest poddawany znieczuleniu ogólnemu bądź całkowitemu, a chirurg plastyczny usuwa nadmiar tłuszczu z danej partii ciała – najczęściej jest to brzuch, uda albo pośladki, rzadziej kark, ramiona czy plecy.

Liposukcja to zabieg skomplikowany oraz obarczony ryzykiem powikłań. Potrzeba bardzo doświadczonego lekarza, aby zabieg był bezpieczny dla pacjenta. Należy określić maksymalną ilość odessanego jednorazowo tłuszczu, jak również odpowiednią metodę wykonania zabiegu.

Liposukcja Katowice – metody

Istnieje wiele technik liposukcji. Są to między innymi:

* liposukcja ssąca – standardowa, tłuszcz jest usuwany za pomocą specjalnych kaniul wprowadzanych przez małe nacięcie

* liposukcja z USG – wspomagana falami ultradźwiękowymi, które rozbijają komórki tłuszczowe

* liposukcja wodna – do odsysania wykorzystywana jest wiązka, która spulchnia tkankę tłuszczową, która następnie jest odsysana specjalną igłą.

Należy pamiętać, że zabieg liposukcji jest zabiegiem chirurgicznym, dlatego występują specjalne procedury przygotowania pacjenta do zabiegu.

[Głosów:0    Średnia:0/5]