youtube
fot. pixabay.com

Żyjemy w kulturze obrazkowej. Coraz mniej czytamy, a naszą uwagę bardziej przykuwają obrazy, filmy. Dlaczego? Po części na pewno z powodu szybkiego tempa życia. Wszyscy przeładowani jesteśmy codziennymi obowiązkami i trudno nam wyłuskać w ciągu dnia troch czasu dla siebie. Drugim powodem jest natłok informacji. Dociera do nas tyle różnych informacji, ze musimy je w jakiś sposób filtrować.Wybieramy więc te, które są najmniej wymagające w odbiorze. Króluje więc video, bo to ono wymaga najmniej zaangażowania z naszej strony, a przy tym ma inne atuty, które decydują o jego przewadze nad innymi formami komunikatu. 

Zobacz też: http://trzypion.pl/jak-sie-wybic-na-yt/

Interesujący materiał

Chociaż triumfy święci w ostatnim czasie Facebook, to jednak YouTube jest wciąż potężnym źródłem wiedzy, kanałem promocji i sposobem na zarabianie. Najlepszym dowodem na to są youtuberzy, którzy zarabiają na swoich kanałach krocie. Oczywiście, żeby kanał zaczął przynosić dochód trzeba mieć dużą liczbę wyświetleń i subskrybentów? Jak to osiągnąć? Konkurencja jest naprawdę duża. 

Aby stworzyć kanał, który przyciągnie widzów, musimy zastanowić się nad tym co ich interesuje, czego potrzebują, co lubią nasi odbiorcy? Jeśli prowadzisz kanał o konkretnej tematyce związany z twoja pasją lub biznesem masz nieco ułatwione zadanie – wiesz, a przynajmniej powinieneś wiedzieć, jaka jest twoja grupa docelowa. Zastanów się się, jakie mają potrzeby i jacy są. Będzie ci wówczas łatwiej dopasować odpowiedni styl komunikacji. 

Ucz się od najlepszych

Przeanalizuj działania najbardziej popularnych twórców na YouTube. W czym tkwi ich siła? Być może trafiają w jakąś niszę? Wtedy łatwiej jest się wybić wśród konkurencji. A może to niebanalny sposób prowadzenia jest ich atutem?

Dobrej jakości sprzęt

Dobrej jakości sprzęt to podstawa. Potrzebujesz dobrej kamery i mikrofonu. Wcale nie musi to oznaczać najdroższych modeli. Sprawdź fora dla twórców video – na pewno polecą ci coś w twoim budżecie. Zadbaj o dobrej jakości obraz i dźwięk. Uwierz, że nikt nie będzie się zmuszał do oglądania kiepskiego nagrania. 

Przeczytaj też: http://www.turystykawsieci.pl/370-2/

 

[Głosów:0    Średnia:0/5]