wiosenne przyjęcie w ogrodzie

Trzeba przyznać, że ostatni rok był naprawdę dziwny, a i ten wcale nie jest lepszy, bo pandemia jak była tak nadal jest i jakoś nic nie wskazuje na to, aby miała wreszcie się skończyć. Nie oznacza to wcale, że trzeba rezygnować z życia towarzyskiego, lecz wygląda ono zdecydowanie inaczej w obecnych czasach. Ale jako, że nastała już wiosna, choć pogoda nie zawsze jest wiosenna, to warto zorganizować z tej okazji pierwsze przyjęcie w ogrodzie na otwarcie sezonu.

Impreza dla rodziny i gości online

Cóż, z powodu ciągłych ograniczeń trzeba zorganizować imprezę, która wpisuje się w aktualną sytuacjęe, a ta jest delikatnie mówiąc mało ciekawa. Ale skoro nadal panuje koronawirus to impreza powinna być dostosowana do zaleceń sanitarnych. Oznacza to, że w imprezie będą brać udział tylko i wyłącznie domownicy, ale osobiście, bo na szczęście mamy laptopy i Internet, stąd też pozostali goście mogą uczestniczyć w imprezie online. Jak się zapewne przekonacie takie garden party może być bardzo udane i każdy z Was może świetnie się bawić. Już teraz zachęcamy Was do zakupów, bo w końcu jak impreza to jedzenie, stąd też warto znaleźć dobry sklep cukierniczy.

Menu dla wszystkich

Po wybraniu dogodnego terminu imprezy ogrodowej i zaproszeniu gości, czas przejść do realizacji, czyli przygotowania menu. A w menu powinny znaleźć się przede wszystkim dania słodkie i kilka przystawek. Wszystkie można wykonać samodzielnie i to nawet jeżeli nie jest się idealnym kucharzem. Jako przystawki polecamy panierowane w sezamie filety z kurczaka, a dla wegetarian – papryki nadziewane kaszą i marchewką. Do tego oczywiście dipy. Pierwszą przystawkę przygotowuje się szybko, czyli kroimy na cienkie paski filety z kurczaka, następnie przyprawiamy ulubionymi ziołami, zanurzamy w jajku. Pozostaje już tylko opanierować je  w sezamie i smażyć na rozgrzanej oliwie z oliwek. Także druga przystawka nie jest czasochłonna w przygotowaniu, czyli zaczynamy od usunięcia gniazd nasiennych z papryk, w między czasie gotujemy marchewkę oraz kaszę. Gdy oba składniki są gotowe blendujemy je razem i umieszczamy w  paprykach. Wszystko oczywiście trzeba doprawić ulubionymi przyprawami. Pozostają już tylko dipy i my polecamy Wam te na bazie mięty, oregano oraz kilku łyżek oliwy.  Konkretne jedzenie gotowe, stąd można przejść do deseru.  Tutaj musimy Wam polecić cukierniczy sklep elhandel, w którym zakupicie wszystkie akcesoria.  A na deser…

Lizaki w innej formie – jak przygotować?

Doskonałym wyborem na deser są lizaki, ale w innej odsłonie, a dokładnie cake popsy. Na samym początku pokruszcie w misce biszkoptowe ciasto, dodajcie do niego serka mascarpone oraz kremu czekoladowego. Duże znaczenie mają proporcje i tak na 500 g ciasta należy dać 200 g serka i 150 g kremu.  Całość mieszamy i formujemy w dużą kule, następnie umieszczamy w zamrażarce na 15 minut. Po tym etapie formujemy małe kulki, które możemy umieścić w silikonowej blasze – na tym etapie niezbędne jest już nadzianie lizaków na patyczki. Ponownie wszystko ląduje w zamrażarce, tyle, że na pół godziny. Po wyjęciu otaczamy nasze cake popsy w czekoladzie oraz posypce i znowu tym razem na godzinę umieszczamy w zamrażarce. Gotowe!

Logistyka ma znaczenie

Skoro menu gotowe to teraz zamawiamy kuriera i pakujemy dania oraz deser dla każdego z zaproszonych gości online.  Warto tutaj wybrać kuriera 24 h, co oznacza, że dania należy robić dzień wcześniej, aby do wszystkich dotarły. Pozostaje już tylko umówić się na jedną godzinę i o tym samym czasie połączyć się w sieci. Teraz wspólne zjedzenie pyszności, włączenie muzyki i taniec do białego rana, bądź też do czasu ciszy nocnej.  Choć może nie jest to idealne garden party, to jednak sytuacja jest taka, a nie inna, stąd każdy z nas jest zobligowany do przestrzegania zasad, w końcu tylko dzięki temu jest szansa, że już w przyszłym roku wszystko wrócić do normy – trzeba mieć taką nadzieje.

Jeżeli zastosujecie się do naszych rad Wasze przyjęcie w ogrodzie się uda. Nie musicie wcale grillować. Oczywiście może się okazać, że pogoda nie będzie zbyt dobra, ale wtedy przyjęcie należy tylko przenieść do domu i znowu świetnie się bawić.

[Głosów:0    Średnia:0/5]