Zdrowie na talerzu, czyli kiedy warto zdecydować się na catering

Diety pudełkowe kuszą obietnicami posiadania szczupłej sylwetki, zdrowia oraz zdrowego samopoczucia. Trudno się więc dziwić, że wciąż zyskują na popularności. Catering dietetyczny, to rozwiązanie z którego korzystają nie tylko celebryci, ale całe rodziny, które chcą żyć zdrowo. Czy i kiedy jest to dobry pomysł?

Odchudzanie bez liczenia kalorii

Otyłość to choroba XXI wieku, która dotyczy osób w różnym wieku – także dzieci. Wysoko przetworzona żywność, słodycze i fast-foody niszczą jednak nie tylko sylwetkę, ale przede wszystkim zdrowie. Lekarze alarmują, że złe nawyki żywieniowe mają wpływ na funkcjonowanie całego organizmu, a ich efekty będą widoczne również w przyszłości. Chcąc odżywiać się zdrowo i zgodnie z zaleceniami specjalistów, należy m.in. spożywać 5 posiłków dziennie w regularnych odstępach czasu oraz minimum 5 porcji owoców i warzyw (z naciskiem na warzywa). Trzeba przy tym pamiętać o dostarczeniu organizmowi odpowiedniej ilości dobrej jakości białka, zdrowych tłuszczy, węglowodanów złożonych, witamin i minerałów. Ułożenie takiego całodziennego jadłospisu jest bardzo trudne, szczególnie jeśli dodatkowo chcesz nieco schudnąć – wtedy jest też potrzebny ujemny bilans kaloryczny. Catering dietetyczny eliminuje potrzebę skupiania się na jakiejkolwiek z tych kwestii. Jadłospis ustala dietetyk, a przygotowaniem posiłków zajmują się kucharze. Twoją rolą jest tylko spożywaniem ich o określonych porach. Prawda, że proste?

Specjalistyczne diety bez wysiłku

W ostatnim czasie można zauważyć nagły wzrost osób stosujących specjalistyczne diety, które eliminują spożywanie określonych składników pokarmów. Są one najczęściej spowodowane kwestiami światopoglądowymi (np. dieta wegańska lub wegetariańska) lub nietolerancjami pokarmowymi (np. dieta bez glutenu i bez laktozy). I nie są to wcale kaprysy, ale większa świadomość społeczna. Ludzie przywiązują bowiem coraz większą wagę do rodzaju i jakości pożywienia, a także związanego z tym, samopoczucia po posiłku. Dawniej nikt nie zastanawiał się nad tym dlaczego czuje się źle po np. wypiciu mleka. Teraz, standardem jest wykonanie testów na nietolerancje pokarmowe. Samodzielne przygotowywanie posiłków wykluczających takie popularne składniki jest jednak bardzo trudne i wiąże się z koniecznością ciągłego szukania ich zamienników. I tutaj, także bardzo pomocny jest catering dietetyczny Krosno. Nie musisz się martwić tym jak zastąpić np. jajka czy mleko w naleśnikach ani piec bezglutenowego pieczywa. Idealnie skomponowane posiłki, uwzględniające Twoje wymagania i potrzeby, codziennie trafiają pod Twoje drzwi.

Koniec z zakupami i gotowaniem

Poza czasem spędzanym w kuchni na gotowanie, należy wliczyć jeszcze długie godziny poświęcone na opracowanie listy zakupów, a także wycieczki po sklepach w poszukiwaniu określonych produktów. I tutaj pojawia się kolejna zaleta diety pudełkowej – nie robisz zakupów. W końcu, otrzymujesz całodzienne menu, do którego potrzebujesz jedynie kupować wodę lub np. kawę. Wszystko inne masz już w pakiecie. Kiedy więc warto korzystać z cateringu dietetycznego? Jest on świetnym rozwiązaniem dla osób dbających o swoje zdrowie, samopoczucie i wygląd, a także tych, które cenią swój czas. To rozwiązanie na miarę dzisiejszych czasów, kiedy mamy coraz mniej czasu wolnego. Z cateringiem zyskujesz cenne godziny, które możesz poświęcić swoim bliskim lub po prostu robić to, co lubisz.

[Głosów:0    Średnia:0/5]