podroz z psem

Lubisz podróże autobusem i często podróżujesz właśnie w taki sposób? Chciałbyś móc zabierać ze sobą swojego czworonoga? Niestety, wielu przewoźników nie oferuje swoim klientom możliwości podróżowania ze zwierzętami. Zdarza się, że właściciele zwierzaków rezygnują z samodzielnej podróży lub wybierają inny środek transportu, który pozwoli im zabrać ze sobą ukochanego psa albo kota.

Jeśli nie chciałbyś rezygnować z podróży autobusem, mamy dla Ciebie dobrą wiadomość. Obecnie, coraz więcej firm autobusowych akceptuje przewożenie czworonogów. Z pewnością wielu miłośników zwierząt doceni taką możliwość, decydując się na podróżowanie w towarzystwie swojego pupila.

Aby zapobiec przykrym niespodziankom sprawdź jakie są zasady przewozu zwierząt i jakie warunki musisz spełnić, aby Twój przyjaciel mógł podróżować z Tobą w bezpieczny i komfortowy sposób.

  • Zwierzę nie może stanowić zagrożenia dla kierowcy lub innych pasażerów, dlatego decydując się na podróż z niewielkich rozmiarów psem lub kotem powinieneś zakupić specjalny transporter lub torbę, służące specjalnie do przewozu zwierząt. Dla kotów z całą pewnością bardziej komfortowy i bezpieczny będzie stabilny transporter, wykonany z trwałego plastiku. Małe psy mogą podróżować w specjalnych torbach, które zapewnią im wygodę podczas jazdy. Duże psy powinny być przewożone na podłodze pojazdu. Pamiętaj, że muszą one posiadać kaganiec i smycz. W przypadku braku takich akcesoriów kierowca ma prawo odmówić zwierzęciu przejazdu. Wynika to tylko i wyłącznie z troski o pozostałych pasażerów autobusu. Mimo, że to Ty jesteś odpowiedzialny za swoje zwierzę, to kierowca ma obowiązek dopełnienia niezbędnych procedur, które zapewnią bezpieczeństwo przejazdu wszystkim pasażerom.
  • Przed rozpoczęciem podróży kierowca może poprosić Cię o okazanie książeczki zdrowia pupila, wraz z aktualnymi szczepieniami. Wyruszając w podróż nie zapomnij zabrać jej ze sobą. Brak dokumentu może skończyć się nieprzyjemnymi konsekwencjami. Jeśli z jakichkolwiek powodów nie dysponujesz książeczką zdrowia zwierzęcia, do jego przewozu powinien wystarczyć dokument potwierdzający aktualne, obowiązkowe szczepienie.
  • Za przewóz zwierzęcia obowiązuje ustalona przez przewoźnika opłata. Wyjątek od tej reguły stanowią psy przewodnicy, pomagający osobom niepełnosprawnym oraz zwierzęta przewożone na kolanach pasażera, w przeznaczonych do tego celu transporterach.
  • Możliwe jest także zajęcie dwóch sąsiadujących miejsc przez pasażera przewożącego zwierzę pod warunkiem wykupienia pełnopłatnego biletu na miejsce dla przewożonego zwierzęcia oraz istnienia możliwości sprzedaży biletów na dwa sąsiadujące miejsca w autokarze. Dzięki takiemu rozwiązaniu będzie pewien, że Twój zwierzak otrzyma miejsce obok Ciebie, a jego podroż będzie wygodna i komfortowa.

Pamiętaj jednak, aby przed rozpoczęciem podróży upewnić się czy określony przewoźnik nie stosuje dodatkowych wymogów czy restrykcji.

Jeśli masz jakiekolwiek dodatkowe pytania związane z przewozem zwierząt, zapoznaj się z informacjami na temat przewozu zwierząt w komunikacji dalekobieżnej umieszczonymi portalu dworzeconline.pl. Dzięki tej nowoczesnej platformie zarezerwujesz i zakupisz wybrane bilety, porównasz oferty wielu przewoźników, wybierając najkorzystniejszą dla siebie opcję, skorzystasz również z atrakcyjnych promocji cenowych i rabatów, oferowanych na wielu ogólnopolskich i międzynarodowych trasach.

[Głosów:1    Średnia:5/5]