dzień mamy w Goodies.pl

Dzień Matki to czas, w którym szczególnie powinniśmy się postarać. Nie tylko dlatego, że to święto zdarza się raz w roku- ale z innego prostego powodu. Dzień Matki powinniśmy obchodzić na co dzień. W końcu to kobieta nam najbliższa, która poświęciła lwią część życia na nasze wychowanie. Nie da się ukryć, że należy jej się od nas jak najlepszy prezent.

Relaks i chwila oddechu

W dzisiejszym zaganianym świecie znalezienie chwili dla siebie jest na wagę złota. Często nie mamy czasu na to, by się wyspać, a co dopiero zrelaksować się, czy pozwolić sobie na chwilę oddechu. Zabiegi w spa? Cały dzień w łóżku spędzony na czytaniu książki? To w dzisiejszych czasach prawdziwy luksus, na który nie każdy może sobie pozwolić. Dlatego też inwestowanie w chwile nabiera zupełnie nowego znaczenia. Często jest to lepszy prezent, niż ten stricte materialny. Spędzenie czasu ze swoją mamą, zapewnienie jej weekendu pełnego odpoczynku, czy zrobienie czegoś szalonego, o czym zawsze marzyła- to idealny prezent na dzień matki. Sprawdzi się voucher do spa, weekendowy pobyt w hotelu, a także coś oszałamiającego jak lot balonem, czy skok na bungee.

Upiększanie

Może nie wszystkie, ale większość kobiet kocha kosmetyki i nowości kosmetyczne. Kremy, maseczki, nowe technologie, nowinki- to wszystko nas interesuje i z chęcią czytamy strony w gazetach poświęcone urodzie. Na dzień matki możemy kupić mamie kosmetyk, o którym zawsze marzyła, ale żal jej było wydawać na niego większą sumę pieniędzy. Może to być luksusowy krem, tusz do rzęs dający teatralny efekt, a nawet maseczkę z oszałamiającym składnikiem. Warto wprowadzić do jej kosmetyczki odrobinę luksusu.

Pasja

Nie powinniśmy inwestować tylko w urodę, ale także i rozwój. Książki o ulubionej tematyce, czy gadżety, które wspierają mamę w jej pasji to najlepszy sposób na prezent na dzień matki. Jest on praktyczny, funkcjonalny, jak i z pewnością będzie doceniony. Taki typ prezentu świadczy o naszej znajomości pasji bliskiej osoby, oraz pokazuje jak bardzo ją znamy i kochamy. Nie da się ukryć, że najgorszym prezentem na dzień matki jest coś zupełnie bezosobowego i uniwersalnego. Ten szczególny prezent musi się wiązać z jej osobą i pod nią być dostosowany. Żaden inny nie ma racji bytu.

Gdy wybieramy prezent na dzień matki, nie spieszmy się. Dokładnie przypomnijmy sobie wszystkie ostatnie rozmowy z mamą i zastanówmy się, o czym wspominała, co planowała, lub co ją zainspirowało. Dzięki temu kupno prezentu nie będzie takie trudne, ba stanie się bajecznie proste. Nie da się ukryć, że najlepszym prezentem będzie wspólnie spędzony czas i uwaga. Warto pamiętać o pewnej dozie spontaniczności i odwiedzić swoją mamę, nie tylko z racji jej święta. Każda bliska nam osoba pragnie od nas uwagi i zainteresowania. Należy pielęgnować te relacje, bo są one najważniejsze w naszym życiu. Przyjaciół i partnera możemy stracić, ale matka jest jedną jedyną osobą, która jest najbliżej naszego serca. Im szybciej sobie to uzmysłowimy, tym lepiej dla nas. A skorzystają na tym wszyscy.

[Głosów:1    Średnia:5/5]