teneryfa

Bogactwo naturalne Teneryfy przyciąga na wyspę miłośników przyrody, którzy pragną spędzić pełen relaksu urlop wśród zapierających dech w piersiach widoków. Liczne parki zlokalizowane na Teneryfie dostarczą moc atrakcji i niezapomnianych wrażeń osobom ceniącym wypoczynek na łonie natury.

Teneryfa –  krajobraz i atrakcje Parku Narodowego Pico del Teide

Spędzając urlop na pełnej uroku Teneryfie, koniecznie trzeba się wybrać do Narodowego Parku Krajobrazowego del Teide, który zachwyca magicznym księżycowym krajobrazem, powstałym na skutek wulkanicznej aktywności wiele lat temu. Największą atrakcją obiektu jest potężny majestatyczny wulkan del Teide, który stanowi najwyższy szczyt całej Hiszpanii (wys. 3718 m n.p.m.).

Wyprawa na szczyt to doskonała propozycja dla miłośników trekkingu, którzy pragną aktywnie spędzić czas oraz cieszyć oko roztaczającymi się dookoła bajkowymi widokami. W 2007 r. Park Narodowy Pico del Teide został wpisany na listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Na jego obszarze wyznaczonych zostało ok. 20 km szlaków turystycznych. Przemierzając trasy, warto zwrócić uwagę na oryginalne formy skalne oraz charakterystyczną dla tego miejsca roślinę endemiczną – czerwony żmijowiec, który osiąga aż 2-3 metry wysokości i kwitnie w maju.

Park Naturalny Corona Forestal i Park Krajobrazowy Teno

Na uwagę zasługuje również Park Naturalny Corona Forestal, przyciągający księżycowym krajobrazem, uformowanym przez stożkowate sylwetki skał w przepięknym beżowym kolorze, które przez tysiące lat, na skutek erozji, były szlifowane z warstw drobnych wulkanicznych popiołów. Teren parku jest niewielki i można dojść do niego trasą, prowadzącą z malowniczej górskiej miejscowości Vilaflor.

Szlak wiedzie przez naturalne lasy sosny kanaryjskiej. Corona Forestal zlokalizowana jest niedaleko Parku Narodowego del Teide. Na północnym zachodzie wyspy znajduje się natomiast Park Krajobrazowy Teno. Obiekt został ukształtowany na skutek procesów erupcyjnych ok. 7 mln lat temu. Na terenie parku wyznaczone zostały malownicze szlaki turystyczne jak np. trasa Teno Alto – Teno Bajo, prowadząca przez bajkowe miejscowości Las Cuevas i las Casas do Punta de Teno, na której podziwiać można charakterystyczne kanaryjskie domki. Moc wrażeń dostarczy również podróż szlakiem Callejon de Teno, który dobiega końca w wioseczce Los Bailaderos, gdzie wytwarza się znakomite lokalne produkty: wino, ser, miód oraz szafran.

Teneryfa – raj dla miłośników przyrody

Zachwycająca bogactwem naturalnym Teneryfa zaprasza do malowniczego Parku Narodowego del Teide, gdzie amatorzy trekkingu odnajdą moc atrakcji podczas wyprawy na potężny wulkan Teide. Osoby szukające relaksu na łonie natury doznają również niezapomnianych wrażeń podczas wizyty w Corona Forestal oraz Parku Krajobrazowym Teno. Wczasy na Teneryfie na wyciągnięcie ręki!

Autor: Redakcja serwisu www.teneryfa-wycieczki.pl

[Głosów:3    Średnia:4.7/5]