biegacz

Asfalt jest najczęstszą nawierzchnią, z którą przyjdzie nam się zmierzyć podczas naszej biegowej przygody. Jak wybrać buty do biegania po asfalcie, aby nie tylko były wygodne, ale również spełniały swoje najważniejsze funkcje?

Waga biegacza

Waga biegacza powinna być bardzo ważnym czynnikiem branym pod uwagę przy wyborze butów do biegania po asfalcie. Im większa jest nasza waga, tym amortyzacja powinna być mocniejsza. Pozwoli to choć trochę odciążyć nasze stawy i kręgosłup, które są narażone na potencjalne urazy podczas biegania. Powstaje jednak pytanie, w jaki sposób wybrać odpowiednie buty do biegania po asfalcie, aby wszystko było w porządku? O to najlepiej zapytać się w sklepie, w którym chcemy zakupić obuwie. Pracują w nich profesjonaliści, którzy idealnie dopasują buty do naszej wagi.

Określenie typu stopy

Większość biegaczy nie używa butów, które są predysponowane do ich typu stopu. Wyróżniamy 3 typy: neutralna, supinująca oraz pronująca. Każda z nich wymaga innego typu obuwia. Dlatego tak ważne jest, aby dowiedzieć się, jaki rodzaj stopy posiadamy, aby wybrać buty do biegania po asfalcie, które w momencie kontaktu z podłożem, będą się zachowywały zgodnie z naszymi oczekiwaniami. Typ stopy można zweryfikować praktycznie w każdym większym profesjonalnym sklepie dla biegacza.

Dopasowanie pod preferencje biegacza

Buty do biegania po asfalcie różnią się od siebie pod wieloma względami. Waga, kolory, rozmiary, systemy wentylacji – to tylko niektóre z rzeczy, które musimy wziąć pod uwagę, jeżeli chcemy kupić idealne obuwie. Jeżeli jesteśmy początkującymi biegaczami, warto zasięgnąć porady ekspertów, którzy wskażą nam, jakich butów powinniśmy szukać. Niestety wiele osób kiedy zaczyna swoją karierę biegacza, bierze pod uwagę jedynie wygląd oraz cenę butów do biegania po asfalcie. Po niedługim czasie na jaw wychodzą kolejne mikrokontuzje, które skutecznie odciągają nas od tego, aby dalej rozwijać się jako sportowiec.

Przed samym zakupem warto ustawić sobie próg cenowy, którego nie będziemy chcieli przekroczyć. Solidne i dobre dla naszego zdrowia buty będziemy mogli kupić w naprawdę dobrych cenach. Już dawno upadł mit, że za dobre buty do biegania trzeba słono zapłacić. Nie można jednak ryzykować w drugą stronę. Zbyt tanie buty zazwyczaj mają bardzo mało dodatków, które wspierałyby nas podczas biegu. Po dłuższym biegu nasza stopa może się ślizgać, co spowoduje wystąpienie potencjalnych odcisków, które skutecznie będą nas zniechęcały do dalszych treningów biegowych.

[Głosów:0    Średnia:0/5]