włosy

Nadmierne przetłuszczanie się włosów jest to częsty problem natury estetycznej oraz zdrowotnej. Walka z przetłuszczającymi włosami powinna obejmować działania przyczynowe oraz objawowe. Warto jest Zastanowić się, dlaczego włosy się przetłuszczają oraz jeśli to możliwe, wyeliminować przyczyny problemu. Co więcej wskazana jest odpowiednia pielęgnacja, która sprowadza się w głównie do stosowania delikatnych i lekkich kosmetyków do włosów. Jakie są przyczyny przetłuszczania się włosów? Jak poradzić sobie z przetłuszczone mi włosami? Odpowiadamy! 

Przeczytaj też: https://akcemed.pl/przetluszczajace-sie-wlosy-jak-nad-nimi-zapanowac/ 

Przetłuszczające się włosy problemem wielu osób 

Na głowie, a dokładnie w skórze głowy, w okolicy mieszków włosowych zlokalizowane są tak zwane Gruczoły łojowe. Ich rolą jest wydzielanie łoju, który odpowiada za ochronę skóry oraz mieszków włosowych przed drobnoustrojami chorobotwórczymi. Zapewnia odpowiednie odżywienie skóry oraz włosów. Nadmierna aktywność tych gruczołów prowadzi do przetłuszczanie się włosów. Jak wyeliminować ten problem? – Zacznijmy od genezy! 

Jakie są przyczyny przetłuszczania się włosów? 

Najczęstsze przyczyny przetłuszczania się włosów to: 

  • nieodpowiednia pielęgnacja– używanie kosmetyków o ciężkiej formule 
  • częste mycie włosów
  • czynniki genetyczne
  • wysoka temperatura otoczenia
  • niedobory witaminowe
  • przewlekły stres
  • okres dojrzewania
  • zaburzenia hormonalne 

Przetłuszczone włosy – jak sobie z nimi poradzić? 

Podstawą pielęgnacji przetłuszczonych włosów jest ich odpowiednie mycie. Jeżeli chodzi o konieczność, można myć włosy codziennie. Jednak jeżeli nie zachodzi taka konieczność, Dobrze jest myć włosy co 2 dni. Ważne, żeby nie robić tego częściej niż raz dziennie. Do mycia włosów należy stosować też specjalne szampony, które dedykowane są głosem przetłuszczających się. Ważne jest to czy myjemy włosy, ale również to jak je myjemy. Reguła mycia włosów przetłuszczonych to delikatne wmasowywanie szamponu w skórę głowy i włosy. Następnie dokładnie spłukujemy szampon letnią wodą. Woda zbyt ciepła pobudzi aktywność gruczołów łojowych, a woda chłodniejsza zamknie łuskę włosa. 

Poza nieodpowiednim spłukiwaniem, należy unikać i też stosowanie suszarki z nawiewem gorącego powietrza lub prostownicy. Niewskazane jest też częste szczotkowanie, ponieważ sprzyja ono rozprowadzaniu sebum na całej długości włosa. Z tego samego powodu należy unikać częstego dotykania włosów dłońmi. 

Zobacz też: http://www.joujou.pl/jak-pielegnowac-wlosy-oslabione-i-wypadajace/

[Głosów:0    Średnia:0/5]