Makijaż permanentny – 3 rzeczy które musisz o nim wiedzieć

Makijaż permanentny to zabieg na który decyduje się coraz więcej kobiet. Wybierają go najczęściej z dwóch powodów. Pierwszym jest brak czasu na codzienne nakładanie kosmetyków. Drugim zaś próba skorygowania niedoskonałości.

Makijaż permanentny – na czym polega?

Makijaż permanentny to inaczej stały make up. Opiera się on na wprowadzeniu pod skórę pigmentów przy pomocy igły lub ostrzy. Cały zabieg podobny jest do nakładania tatuażu. Wyróżnia się kilka wariantów makijażu permanentnego. Będą to metody: ombre, cienia, włoska, microshading, a także microblading. Warto zauważyć, że każda metoda daje inne efekty.

Makijaż permanentny – co daje?

Zabieg jakim jest nakładanie makijażu permanentnego może być wykonywany zarówno na brwiach, ustach jak i liniach rzęs. Linia brew zostaje dzięki niemu odpowiednio wyregulowana. Włoski z kolei optycznie zwiększają swoją gęstość. Makijaż permanentny nakładany na usta sprawia, że te zyskują pełny, zarazem nienaganny kształt, a także wybraną przez klientkę barwę. Makijaż stały nałożony na powiekę ma najczęściej za zadanie nadać oku wyrazistości. Czasem także zagęścić rzęsy. Warto zauważyć, że posiadaczki tego rodzaju make up nie muszą tracić zbyt dużo czasu na nakładanie codziennego makijażu. W niektórych przypadkach nie robią tego wcale. W innych podkreślają tylko jeden element np. usta.

Makijaż permanentny – efekty, pielęgnacja

Efektem zabiegu jest oczywiście podkreślenie i wyregulowanie brwi, rzęs czy też ust. Ważnym jest jednak to, że na zabiegu nie kończy się cały proces. Otóż po jego przeprowadzeniu np. w salonie https://nowacka.com.pl/nasze-zabiegi/make-up-trwaly-i-super-trwaly jeszcze przez 14 dni będzie trwał proces gojenia. Po około trzech dniach rozpocznie się złuszczanie naskórka. W tym czasie powinno się unikać promieni słonecznych, sauny, a także basenu. Bardzo niewskazane są również specjalistyczne zabiegi na twarz. Specjalistki zwracają uwagę także na pielęgnację. Otóż brwi po nałożeniu makijażu permanentnego powinno się odpowiednio nawilżać. Zastosowanie się do tych wytycznych sprawi, że efekty będą naprawdę zadowalające.

[Głosów:0    Średnia:0/5]