ślub zimą
fot. pexels.com

Pary zazwyczaj decydują się na ślub latem, późną wiosną czy też wczesną jesienią. Chodzi głównie o to, aby było ciepło. A co ze ślubem zimą? Poznaj zalety organizacji tego najważniejszego dnia w życiu właśnie w zimowe miesiące!

Zobacz też: https://www.citeam.pl/zimowe-inspiracje-slubne-suknia-dekoracje-jak-dobrac/

Tańsze koszty

Nie ma co ukrywać – organizowanie wesel latem to zdecydowanie najpopularniejsze, jeśli chodzi o terminy. To dlatego, aby zarezerwować wybraną salę na ciepły miesiąc trzeba ją rezerwować dużo wcześniej. Zazwyczaj jest to około rok lub dwa, ale zdarza się również, że z około cztero lub pięcioletnim wyprzedzeniem. Zimą takich oblężeń na sale weselne nie ma. Śmiało można zarezerwować termin nawet z półrocznym wyprzedzeniem. Do tego, koszty są o wiele mniejsze. Jest tu podobnie jak z wakacjami. Rezerwacja noclegu nad morzem w sezonie może być droższa nawet 2-3 krotnie, w przeciwieństwie do ceny rezerwacji poza sezonem.

Ślub kościelny dla jednej pary

Jedną z obaw i niezadowoleń Pary Młodej, która bierze ślub w letnie miesiące jest to, że w tym samym dniu ślub biorą też inne pary. Załóżmy, że organizujesz ślub na godzinę 16:00, a na 17:00 jest kolejny. Może to niestety oznaczać, że Twoja msza będzie szybko odprawiona i nie będzie zbyt dużej ilości czasu, aby stać pod kościołem. W przypadku ślubu zimą nie musisz się martwić o to, że ksiądz będzie pośpieszał mszę, bo śluby zimą zdarzają się rzadziej i zazwyczaj danego dnia jest organizowany jeden ślub. Co prawda zimą nikomu nie będzie chciało stać się długo na zimnie, natomiast przynajmniej każdy na spokojnie będzie mógł złożyć życzenia parze młodej.

Wesele na sali

Częstym problemem na weselach dla Pary Młodej jest to, że goście wychodzą poza salę. Wynika to stąd, że często na sali jest zbyt ciepło, a też ładne ogrody przed salą zachęcają, aby spędzić w nich czas, np. siedząc na ławce wśród ładnych kwiatów. Zimą nie ma się co martwić o takie rzeczy, ponieważ nikomu raczej nie będzie chciało się opuszczać sali. Całe wesele będzie więc odbywać się wśród wszystkich gości, co też sprzyja miłej atmosferze i możliwości porozmawiania nie tylko Pary Młodej z gośćmi, ale też samych gości.

Przeczytaj też: http://tekstyle.pl/slub-jaka-role-odgrywa-swiadkowa/ 

[Głosów:0    Średnia:0/5]