bilety lotnicze

Przed nami sezon na wakacje, weekendowe wypady czy przedłużoną majówkę. Dlatego z większym zainteresowaniem przeglądamy oferty i szukamy atrakcyjnych ofert na tanie bilety lotnicze. Warto wcześniej zorientować się, kiedy jest najlepszy moment na zakupy.

Bardzo często, planując wyjazd zastanawiamy się, w którym momencie bilety będą w najkorzystniejszej ofercie cenowej, aby nie przepłacać. Oczywiście najlepiej znać datę podróży jak najwcześniej, co pozwoli odpowiednio z wyprzedzeniem rozpocząć poszukiwania. Niekiedy jednak trudno jest trafić w dobry moment na zakup. Ceny wprowadzane przez linie lotnicze wahają się w zależności od terminu lotu. Jak trafić w najlepszy okres na kupno biletu?

Za szybko, za późno

Zakłada się, że im wcześniej kupujemy bilety, tym uda nam się dokonać tańszej transakcji. Duże wyprzedzenie z pewnością gwarantuje nam większy wybór ofert, kierunków czy też wybór siedzenia bez dodatkowych opłat. Wtedy też jednak zapłacimy więcej. W kolejnym etapie następuje obniżenie cen, aby bliżej terminu wylotu ceny znowu urosły. Często jednak zakupy na ostatnią chwilę przynoszą duże oszczędności z uwagi na zniżki lat minute. W celu wyszukania atrakcyjnych ofert warto przeglądać strony z wyszukiwarkami połączeń, np. biletylotnicze.itaka.pl.

Złoty środek

Analiza i sprawdzanie setek ofert potwierdzają, że bilety zakupione pomiędzy 335 a 197 dni przed wyjazdem wiąże się z dodatkowym kosztem wynoszącym ok. 200 zł. Na początku tego okresu bilety są droższe, dlatego jeśli zależy nam na lepszej cenie warto rozpocząć poszukiwania na 21 do 112 dni przed planowaną podróżą. To najlepszy czas na zdobycie biletów w atrakcyjnej cenie. Kwoty na tym etapie wahają się nieznacznie, dlatego śmiało możemy dokonać transakcji na około 2 miesiące przed wylotem (przyjmuje się, że najatrakcyjniejszy jest 54. dzień). Jeśli zostawimy zakup na ostatnią chwilę, czyli na 1 do 20 dni przed terminem, a linie lotnicze nie mają w ofercie usługi last minute, możemy liczyć się z tym, że cena biletu będzie wyższa o nawet 800 zł!

[Głosów:3    Średnia:5/5]